, ,

Witamy Nowy Rok Małpy - jak odkryłam, że jestem Koniem i czy podróżnicy mają szanse zrealizować swoje plany?

2/08/2016

Widzę, że sama dostarczam dowodów na to, że jestem czarownicą, ale fajnie tak, powoli odkrywać przed Tobą, swoje pasje.
Wiesz już, że nurkuję, że samotnie podróżuję, że słabo znam angielski, że nie lubię dzikich tłumów turystów, że marzę o zaręczynach na Santorini albo w Sirocco Bar w Bangkoku, że lubię szpilki i że salsę mam we krwi, a i że, podróże planuję zgodnie z fazami Księżyca. 
A teraz czas na odkrycie kolejnej karty - jestem Koniem!
Odkąd pamiętam uwielbiałam czytać horoskopy. Czytałam wszystkie gazety i książki jakie były w domu. A trochę tego było i mała Iwonka chcąc nie chcąc, musiała liznąć trochę tej Astrologii, Medycyny Naturalnej i Ezoteryki. Zamiast uczyć się języków obcych, studiowała horoskopy, ascendenty i żywioły. Kurcze, szkoda, że słowniki języków obcych nie walały się po domu. Mówiłabym teraz pięknie po angielsku, a tak co ? Wróżę z fusów i ze szklanej kuli. Mam kota i wróżę też z tarota. Żartuję oczywiście. Tak fajnie się to zrymowało. A może to prawda? Czy ja muszę mówić prawdę i tylko prawdę? Dobra, kota nie mam i dwóch jeszcze innych rzeczy też nie mam. Jedną z tych rzeczy mam.
Jeśli nie wiesz jakim znakiem zodiaku jesteś w chińskim horoskopie sprawdź poniżej.znaki zodiaku w chińskim horoskopie
A więc o tym, że jestem „Koniem” w chińskim horoskopie, wiem już od dziecka. Pamiętam okładkę pierwszej książki o chińskich znakach zodiaku. Miałam wtedy może z 13 lat. Wyczytałam w niej, że jestem Koniem i byłam z tego powodu taka dumna, bo mój rocznik to były głównie „Kozy” (ja załapałam się na Konia, bo urodziłam się w styczniu). Sama teraz się śmieję, z tego co piszę, ale tak było. No dobra, zostawmy tego Konia i Kozy i wrócimy do tematu posta.
Od najdawniejszych czasó
w, Chiński Nowy Rok jest najważniejszym świętem w Chinach. Jest też najważniejszym świętem w kalendarzu chińskim. Chiński Nowy Rok zwany też Świętem Wiosny, przypada między końcem stycznia, a końcem lutego. Pierwsze 3 dni Nowego Roku są wolne od pracy, to prawdziwe, wielkie święto. Ja jeszcze nie byłam w Chinach, ale jak kiedyś pojadę, to postaram się być tam właśnie w tym czasie. Zobaczyć na własne oczy te piękne korowody, parady i smoki  - marzenie! Kto był? 

Jak wyglądają obchody tego święta? Przygotowania trwają już od ostatniego miesiąca starego roku. Sprząta się w domach, wypędza się z nich złe duchy, aby w najważniejszym dniu jakim jest wigilia Nowego Roku  - usiąść do wieczerzy, a po niej wręczyć sobie prezenty. Finał Nowego Roku rozgrywa się na ulicach i trwa do późnych godzin nocnych. Wszyscy uczestniczą w korowodach, na czele których zawsze jest niesiony chiński, wielki, piękny smok.Po kreatywnym i pomysłowym roku Kozy, w dniu dzisiejszym czyli 8.02.2016r. rozpoczyna się rok Małpy. Co to dla nas oznacza? Jaki będzie ten rok dla podróżników? Ahh, wiedziałam, że to będzie dobry rok! Uwaga:
Małpa symbolizuje w chińskim horoskopie - ciekawość świata i energię do działania. To znak poszukiwaczy i odkrywców. To symbol rozwoju duchowego i osobistego. Małpa to poczucie wolności i brak ograniczeń! Ten rok na pewno nie będzie nudny! Wykorzystaj to! Zrealizuj swoje podróżnicze marzenia! Każdy z nas przepełniony będzie ogromną energią do działania! Niesamowite, bo właśnie w tym roku poczułam jakąś wyjątkową energię do działania – założyłam tego bloga i pomysłów na ten rok mam tyle, że nie wiem jak mam je wszystkie spiąć ze sobą, aby wszystkie zrealizować. Rozmawiałam z kolegą w pracy, zgodził się ze mną mówiąc, że też czuje takiego „powera” do działania. Może faktycznie będzie to taki energiczny rok! 
Jeśli planujesz podróż dookoła świata - to zrób to! Rzuć wszystko i jedź w świat! Jeśli chcesz zmienić pracę – zmień ją! Pomyśl sobie, co zrobiłaby taka prawdziwa małpa? Skakałaby z drzewa na drzewo, aby było jej jak najlepiej, bawiąc się przy tym i śmiejąc do łez. Wszystko miałaby  w d.... ! Zrób to samo!
Rok Małpy ma też niestety minusy. Małpa jest egoistką i myśli tylko o osobie. Niektórzy po trupach będą dążyć do wyznaczonych celów, raniąc przy tym innych, nawet bliskich. Realizuj swoje plany, ale nie kosztem innych. Jeśli interesuje Cię ten temat, zerknij do internetu. Znajdziesz tam horoskop dla każdego znaku chińskiego na ten rok.
Dla Konia to będzie dobry rok, pełen niespodzianek, zabawy i rozrywki. Koń zrealizuje wiele swoich marzeń, osiągnie to, co do tej pory było nieosiągalne. Będzie dźwigał na swym grzbiecie to, co do tej pory było dla niego za ciężkie! To będzie pracowity rok dla Konia. No i w końcu coś na co czekałam całe życie: „Samotne Konie, będą poszukiwać swojej drugiej połówki i mają ogromne szanse ją spotkać. W końcu trafią na osobę, z którą będą dzielić swoją pasję. To będzie początek wspaniałego związku”. Pod wodą nie znalazłam swojej drugiej połówki, więc może jest ona gdzieś na lądzie i też podróżuje? Ciekawe gdzie ją spotkam? w podróży czy w sklepie mięsnym? 
Wszystkim Szczurom, Małpom, Koniom, Kozom, Bawołom, Psom, Tygrysom, Królikom, Smokom, Wężom, Kogutom, i Świniom - życzę siły i energii, w tym pełnym wyzwań - roku Małpy!(wszystkie zdjęcia wykorzystane w tym poście pochodzą z serwisu pixabay.com i publikuję je zgodnie z licencją CC0 Public Domain)


Jeśli podobał Ci się ten post lub masz jakieś pytania zostaw komentarz na dole strony.

Możesz śledzić mnie na FB - wystarczy, że klikniesz "lubię to", które jest poniżej lub na Instagramie i Google+ ikonki znajdują się u góry, po prawej stronie, widzisz?
Dziękuję i pozdrawiam.  Podobne

0 komentarze

NEWSLETTER

Jeśli nie chcesz przeoczyć żadnego nowego wpisu - zostaw swój adres!

polecany post

mapa

mapa